Metalweld: polski producent materiałów spawalniczych

Metalweld to niezależny polski producent. Oferuje doskonałej jakości materiały spawalnicze. Firma specjalizuje się również w produkcji drutów spawalniczych i elektrod. Znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu.

Historia firmy

Metalweld wyróżnia się wieloletnim doświadczeniem. Od blisko 25 lat działa już na rynku. Firma metalweld powstała w 1993 roku. Cieszy się dużym zaufaniem wśród klientów. W jej ofercie można znaleźć zarówno materiały spawalnicze dla specjalistycznych zakładów przemysłowych, jak i dla amatorów i drobnych rzemieślników. 

Na uwagę zasługuje fakt, że jest to niezależny producent. To oznacza, że nie współpracuje z żadnym wielkim globalnym producentem. Metalweld stopniowo umacniał swoją pozycję na rynku. 

Od 1993 roku systematycznie rozwijał proces produkcyjny. Wprowadzał nowoczesne rodzaje materiałów. Oferuje elektrody do różnych typów stali. Mają różne zastosowania. Oprócz tego firma proponuje druty proszkowe. Można je wykorzystać do spawania i napawania. Producent bierze też pod uwagę potrzeby i wymagania indywidualnych klientów. Dopasowuje produkty do konkretnych procesów produkcyjnych lub spawalniczych.

Metalweld: polski producent materiałów spawalniczych

Działalność Metalweld

W jednym miejscu skoncentrowana jest cały proces produkcyjny. Składa się z następujących etapów:

  • zakup potrzebnych surowców,
  • przetwarzanie materiałów,
  • kontrola międzyoperacyjna,
  • badania końcowe w nowocześnie wyposażonym laboratorium.

Oferowane produkty wyróżniają się wyśmienitą, stabilną i powtarzalną jakością. Warto też zwrócić uwagę na to, że odpowiednie jednostki certyfikujące i nadzorujące regularnie weryfikują produkty.

Proponowane materiały zostały wyróżnione profesjonalnymi certyfikatami, m.in. DB, TUV i UDT. Potwierdzają powtarzalną jakość na najwyższym poziomie. Materiały znajdują szerokie zastosowanie w branży chemicznej, hutniczej, górniczej i stoczniowej. Ponadto wykorzystywane są popularnie w branży gazowniczej, budownictwa energetycznego i inżynieryjnego.

Wśród stałych odbiorców znajdują się zarówno małe, jak i średnie firmy. Oferujemy też wsparcie logistyczne i technologiczne. Zapewniamy szeroką ofertę materiałów spawalniczych. Wyróżniają się doskonałym stosunkiem jakości do ceny. Gwarantujemy szybką i sprawną realizację zamówień. Nasza produkcja jest mobilna i elastyczna.

Metalweld: polski producent materiałów spawalniczych

Polityka jakości i środowiska

Nasze wyroby charakteryzują się wysoką jakością i niezawodnością. Proponujemy atrakcyjne ceny. Materiały dostarczamy terminowo. Pod uwagę bierzemy indywidualne życzenia klienta.

Kierownictwo i pracownicy ciągle doskonalą Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem. Firma dba o stały rozwój wszystkich pracowników. 

Metalweld prowadzi działalność zgodnie ze zrównoważonym rozwojem. W ten sposób minimalnie wpływa na środowisko naturalne. 

W ofercie można znaleźć elektrody MMA, druty MIG/MAG, pręty TIG, druty proszkowe, druty do łuku krytego SAW i topniki oraz druty i pręty do spawania gazowego. Firma zapewnia obsługę klienta na najwyższym poziomie. Dział Handlowy obsługuje zarówno nowych, jak i stałych odbiorców. Z Działem można skontaktować się telefonicznie lub mailowo.