Polskie przedsiębiorstwa na arenie międzynarodowej

Rzadko kiedy sprawdzamy z jakiego kraju został zakupiony przez nas produkt, mając pewność, że prawdopodobnie pochodzi z Chin. Rzadziej pojawia się Tajlandia czy Indonezja. Zupełnym wyjątkiem jest trafienie na produkty pochodzące z Polski, Francji czy Niemiec. Mimo to polskie marki nie wypadają tak blado na arenie międzynarodowej. Oto trzy przykłady firm, które świetnie sobie radzą poza granicami naszego kraju.

CCC – słynny producent obuwia

Mało kto z nas ma świadomość, że nasza rodzima firma CCC, w której często dokonujemy zakup obuwia ma na świecie około 700 sklepów, które znajdują się w różnych centrach handlowych w aż 14 krajach świata. Na jej sukces pracuje blisko 7 000 tysięcy pracowników, którzy rocznie sprzedają aż 25 milionów par butów. Oprócz Polski swe punkty posiadają w takich krajach jak Słowacja, Czechy, Węgry, Austria, Słowenia, Chorwacja, Turcja, Niemcy, Rosja, Ukraina, Rumunia czy Kazachstan.

Polskie przedsiębiorstwa na arenie międzynarodowej

CD Projekt – producent gier komputerowych

Produkcją słynnych gier komputerowych na całym świecie zajmuje się firma CD Projekt. Zajmuje się ona także cyfrową dystrybucją programów i filmów innych autorów. Studio RED skupia się tylko i wyłącznie na produkowaniu gier, które są oparte na serii powieści Andrzeja Sapkowskiego pt. „Wiedźmin”. Wychodzi im to dobre, gdyż dwie serie zostały wyprzedane w ilości 6 milionów egzemplarzy.

Słynie ona również z anglojęzycznego serwisu GOG.com. Zajmuje się on sprzedażą popularnych gier komputerowych. Główne zainteresowanie nim obserwuje się w  Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej.

Drutex – producent stolarki otworowej z PCV

To firma działająca już na świecie od 35 lat. Swą działalność rozpoczęła od produkcji siatek ogrodzeniowych, drutów i wyrobów z drutu, aż po produkcję stolarki okiennej z PVC i stolarki otworowej z PVC. Oprócz tego przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą okien, drzwi, fasad z drewna i aluminium. Firma ta zasłynęła nie tylko w Europie, ale także w Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Australii czy nawet na Bliskim Wschodzie.