Gdzie warto zorganizować wyjazd firmowy w Polsce?

W przypadku każdego rodzaju działalności morale i wydajność pracowników mają ogromne znaczenie. Wyjazdy firmowe pobudzają kreatywność i poprawiają pracę zespołową. Pozwalają zbudować cenne relacje między poszczególnymi członkami zespołu. Podczas ćwiczeń uczą się zasad poprawnej komunikacji. Wzmacniają zaangażowanie. Przekłada się to później na pracę zawodową.

Mazury

Mazury są prawdziwym rajem dla żeglarzy. Na terenie Warmii i Mazur znajduje się ponad 3000 malowniczych jezior. Dla miłośników żeglarstwa, rybaków, pieszych turystów, rowerzystów i osób szukających spokoju, Pojezierze Mazurskie to idealne miejsce.

Panują tu wspaniałe warunki do uprawiania sportów wodnych i wędrówek. Można też tu odkryć wiele historycznych zabytków. Warto wybrać się na zamek w Reszlu, Nidzicy i Giżycku. W planie wycieczki warto również umieścić niesamowity barokowy kościół w Świętej Lipce i wojenną kwaterę Hitlera w Lasach pod Kętrzynem.

 Gdzie warto zorganizować wyjazd firmowy w Polsce?

Bieszczadzki Park Narodowy

Park znajduje się na południowo-wschodniej granicy Polski w Bieszczadach, nazywanych często najdzikszym regionem w kraju. Jedną z największych atrakcji jest kolejka w Bieszczadach licząca ponad 100 lat. Można się nią przejechać o każdej porze roku.

Prawie 80% powierzchni Parku o powierzchni 292 km2 zajmują lasy, w tym wyjątkowo piękne lasy bukowe. Warto tutaj zwrócić uwagę na bezdrzewną Połoninę Wetlińską. To czarujący masyw porośnięty łąkami. Osiąga ponad 1200 metrów wysokości. W Bieszczadzkim Parku Narodowym żyją zwierzęta, takie jak niedźwiedzie brunatne, rysie i jelenie.

 Gdzie warto zorganizować wyjazd firmowy w Polsce?

Wrocław

Stolica Dolnego Śląska ma ogromne Stare Miasto zbudowane na kilku wyspach połączonych ponad 100 mostami. Poza wyjątkową lokalizacją Wrocław zachwyca zabytkami w stylu gotyckim, barokowym i secesyjnym. Wyróżnia się bogatą historią. Wpływy kulturowe Niemiec, Czech, Austrii i Polski odcisnęły swoje piętno na atmosferze miasta. W 2016 roku został kulturalną stolicą Europy. Miasto słynie z imponującej i wyjątkowej Panoramy Racławickiej oraz pięknej, zabytkowej dzielnicy Ostrów Tumski.

Zamość

To wyjątkowy przykład renesansowego miasta Europy Środkowo-Wschodniej. Zostało zaprojektowane i zbudowane jako “miasto idealne” w nawiązaniu do włoskich teorii. Znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyróżnia się wyjątkową historią i architekturę. Stare Miasto jest naprawdę urocze.

Kraków

Dawna stolica Polski zachwyca turystów z całego świata. Oferuje wspaniałe atrakcje turystyczne. Panuje tu magiczna atmosfera. Znajduje się tu wiele imponujących zabytków. Warto tutaj zobaczyć m.in. Zamek na Wawelu. Został zbudowany w XIV wieku na polecenie polskiego monarchy Kazimierza Wielkiego. W gotyckim zamku znajduje się jedyny zachowany fragment polskich klejnotów koronnych, legendarny miecz koronacyjny Szczerbiec. 

Słowińskie Wydmy

Położone w północnej Polsce Wydmy Słowińskie należą do Słowińskiego Parku Narodowego położonego na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Nazwa parku pochodzi od Słowińców, którzy tam kiedyś mieszkali. W skansenie Kluki można zobaczyć artefakty z ich kultury. Wydmy rzeźbione są przez fale i wiatr. Mogą osiągać wysokość nawet 30 metrów. Są ruchome, to znaczy, że ich formy zmieniają się w zależności od pory roku.