Odszkodowanie za odwołany lot - co warto wiedzieć na te temat?

Czasami zdarza się, że samolot, którym mamy lecieć z różnych przyczyn nie startuje o czasie lub lot zostaje całkowicie odwołany. Niestety bardzo wielu pasażerów nie wie o tym, że w takiej sytuacji można starać się o wypłatę odszkodowania od linii lotniczych. Komu przysługuje rekompensata i w jaki sposób się o nią ubiegać? Warto znać swoje prawa, ponieważ odszkodowanie za odwołany lot może wynieść nawet 600 euro.

Odszkodowanie za odwołany lot.

Jeżeli nasz lot nie odbył się z powodu bezpośredniej winy przewoźnika, a my nie zostaliśmy o tym poinformowani w odpowiednim czasie i jednocześnie nasz przewoźnik nie zapewnił nam lotu zastępczego, który spełniałby określone prawem warunki wówczas przysługuje nam prawo do ubiegania się o odszkodowanie za odwołany lot. Biorąc pod uwagę fakt, że warunki, które należy spełnić, aby uzyskać odszkodowanie za odwołany lot są dość skomplikowane warto skorzystać z pomocy firmy specjalizującej się w tego rodzaju działalności, ponieważ maksymalnie uprości to cały proces ubiegania się o odszkodowanie za odwołany lot. W takie sytuacji niezwykle istotne jest również to, aby zachować dokumenty podróży takie jak: bilet, karta pokładowa czy też potwierdzenie rezerwacji lotu. Wysokość rekompensaty, jaka zostanie nam wypłacona po pozytywnym rozpatrzeniu sprawy zależy od długości trasy, jaką mieliśmy pokonać.

Odszkodowanie za odwołany lot - co warto wiedzieć na te temat?

Gdzie szukać pomocy w załatwieniu formalności związanych z ubieganiem się o odszkodowanie za odwołany lot?

Wiele osób ze względu na złożony proces ubiegania się o rekompensatę za odwołany lot oraz ze względu na nieznajomość aktualnych przepisów prawa woli prowadzenie takiej sprawy zlecić profesjonalnej firmie, która na co dzień zajmuje się załatwianiem tego typu kwestii. Jeżeli w ciągu ostatniego roku przytrafiło się nam opóźnienie lotu lub nasz lot został całkowicie odwołany i było to spowodowane winą leżącą po stronie linii lotniczych to naprawdę warto skontaktować się w tej sprawie z firmą DelayFix. Dlaczego? Ponieważ pracownicy zatrudnieni w tej firmie w profesjonalny sposób pomogą nam w dochodzeniu przysługujących nam praw w związku z opóźnionym lub odwołanym lotem. Jeżeli zależy nam, zatem na tym, aby w bezstresowy i szybki sposób uzyskać rekompensatę za odwołany lot to z całą pewnością opłaca się skorzystać z pomocy wykwalifikowanych specjalistów z dziedziny prawa, którzy oprócz praktycznych umiejętności posiadają dodatkowo bardzo duże doświadczenie w załatwianiu tego typu spraw. Takich właśnie specjalistów odnajdziemy w firmie DelayFix. Wystarczy, że skorzystamy z formularza dostępnego na stronie internetowej serwisu, a pracownicy firmy sprawdzą czy należy się nam rekompensata i jeżeli tak to w fachowy sposób poprowadzą całą naszą sprawę od początku do końca. Warto przy tym zaznaczyć, że ocena wniosku jest całkowicie darmowa, a za skorzystanie z usług firmy DelayFix płacimy dopiero po pozytywnym rozstrzygnięciu odszkodowania. Firma ta charakteryzuje się bardzo wysoka skutecznością w działaniu, która wynosi ponad 95% wszystkich powierzonych spraw.