Na czym polega praca UX designera?

Większość z nas często kojarzy projektowanie UX z narzędziami zaprojektowanymi specjalnie do korzystania z aplikacji mobilnych. Projektanci UX wykorzystują te same umiejętności na stronach internetowych i małych aplikacjach dla dużych przedsiębiorstw. Praca projektanta UX polega na tym, aby użytkownik miał przyjemne doświadczenie w korzystaniu z aplikacji z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Jak zostać UX designerem?

Często ludzie aspirują do zostania projektantami UX, ale utknęli w idei, jak mogą iść naprzód, gdy nie ma jasnej ścieżki do obrania. Aby zostać projektantem UX, należy zdobyć podstawową wiedzę z zakresu użyteczności oraz projektowania architektury informacji. Aby dobrze zrozumieć persony użytkowników, należy odbyć profesjonalne szkolenia z projektowania UX wraz z kodowaniem.

Obowiązki UX designera

Obowiązki projektanta UX obejmują projektowanie procesu/łańcucha wartości lub analizowanie i szkicowanie przepływów użytkowników, przeglądanie prototypów przed rozpoczęciem rozwoju, przeprowadzanie ocen użyteczności, aby upewnić się, że projekty są intuicyjne i użyteczne.

Projektanci UX pracują w bardzo podobny sposób do strategów, ale zamiast prezentować pomysły i przewidywać przyszłość, skupiają się na najlepszych praktykach projektowania przemysłowego. Projektują systemy, z którymi ludzie mają bezpośredni kontakt na co dzień. Tworzą wszelkiego rodzaju oprogramowanie, które koncentruje się na rozwiązywaniu problemów. Ponieważ firmy stały się bardziej złożone, zakres projektantów UX odpowiednio się rozszerzył. Dobry UX designer dba o to, aby użytkownicy byli zadowoleni z produktu, a jego podejście było zintegrowane z wzornictwem przemysłowym.

Na czym polega praca UX designera?

Różnica między UI, a UX

User Interface to technologia oprogramowania lub projektowanie obiektów, z którymi użytkownik wchodzi w interakcję. User Experience to psychologia interakcji człowiek-komputer. Te dwie koncepcje są ze sobą powiązane i często nakładają się na siebie w projektowaniu. Wiele firm technologicznych uczyniło częścią swojego stylu zatrudnianie projektantów UI i UX. Wraz z rozwojem AI projektowanie stało się znacznie lepsze dzięki innowacjom wprowadzonym przez naukowców.