Dlaczego warto się uczyć z native speakerem?
Jeśli chodzi o naukę języka obcego, wszystkie metody mogą być przydatne. Bardzo bardzo ważna jest ciągła praktyka. Obejmuje wszystkie podstawowe czynności, takie jak pisanie, czytanie, słuchanie, a przede wszystkim mówienie.
Umiejętność mówienia w nauce języków jest niezwykle istotna. Zwróć uwagę nie tylko na przyswajanie nowych słówek, ale też poprawną wymowę i właściwe słuchanie i rozumienie swojego rozmówcy. Dlatego warto rozmawiać z native speakerem. To świetna okazja nie tylko do nawiązywania nowych znajomości, ale również poznawania nowego języka.
Akcent i poprawna wymowa
Ucząc się w szkole językowej, prawdopodobnie zapoznałeś się z wymową i fonetyką. Jednak najczęściej nie masz dużo okazji, aby perfekcyjnie ćwiczyć wymowę. Dlatego rozmowa z native speakerem jest niezwykle ważna. Możesz się z nim rozmawiać bezpośrednio. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, cenna może być rozmowa z native speaker online. Wtedy możesz go słuchać i naśladować akcent i prawidłową wymowę. Możesz zwrócić uwagę na pauzę i intonację, które są pomijane podczas tradycyjnych zajęć.
Inne ważne umiejętności
Komunikacja z native speakerem poprawi też Twoje umiejętności pisania, czytania i oczywiście słuchania. Rozmawiają z native speakerem, masz doskonałą okazję nauczyć się nowych słówek, poprosić o pomoc, jeśli coś jest niejasne, Wyjaśni Ci niektóre pojęcia, które mogą być całkowicie obce w Twoim ojczystym języku lub kulturze. Regularna komunikacja z native speakerem z pewnością wzbogaci Twoją wiedzę o nowym języku.
Poznawanie nowej kultury
Masz świetną okazję, aby dowiedzieć się więcej o obcej kulturze. Eksperci twierdzą, że znaczenie kultury w nauce języka obcego jest niezwykle ważne. Zwiększa Twoją świadomość kulturową. Jest korzystne w zakresie kompetencji komunikacyjnych i ułatwia dialog międzykulturowy.
Nauka w klasie obejmuje zajęcia poświęcone specjalnie kulturze, ale poznajesz ją wtedy tylko biernie. Kiedy rozmawiasz z native speakerem, możesz aktywnie poznać jego kulturę. Chętnie wyjaśni Ci wszystkie szczegóły i opowie o różnych zwyczajach i tradycjach.
O czym warto pamiętać?
Na początku rozmawiając z native speakerem możesz czuć się zdenerwowany, a nawet przestraszony. Jednak pokonaj swój lęk, by nie stracić doskonałej okazji na niesamowite doświadczenie.
Doświadczenie bariery językowej jest zupełnie normalne. Pierwsza zasada brzmi: nie panikuj podczas rozmowy z native speakerem. Twoje emocje mogą przeszkadzać w przyswojeniu nowych umiejętności i logicznym myśleniu. Jeśli nie będziesz się stresował, istnieje duża szansa, że nie zapomnisz wszystkiego, czego do tej pory się nauczyłeś. Staraj się zachować spokój. Nikt nie będzie Cię oceniał, jeśli czegoś nie będziesz wiedział.
Bądź szczery. Niech Twój rozmówca wie, że dopiero uczysz się jego ojczystego języka. Dzięki temu chętniej Cię wesprze i pomoże w nauce.
Bądź pewny siebie i opanowany. Nie podchodź do rozmowy zbyt emocjonalnie i nerwowo. Nie bój się na zapas, że czegoś zapomnisz. Nie przegap okazji, aby porozmawiać z native speakerem.