Transport hds i co warto o nim wiedzieć

Rodzajów transportu jest bardzo dużo. Do często stosowanych należy niewątpliwie transport hds. Jednak dla osób niezaznajomionych z tematyką budownictwa czy transportu w przemyśle, skrót hds może być zupełnie niezrozumiały. Warto zatem wyjaśnić, co oznacza oraz czym tak naprawdę jest transport hds.

Transport hds - co oznacza?

Niewątpliwie skrót hds dla wielu osób jest niezrozumiały. Brzmi nieco tajemniczo i może się wydawać czymś skomplikowanym. W rzeczywistości hds to hydrauliczny dźwig samochodowy.  Innymi słowy, jest to pojazd ciężarowy z przytwierdzonym na stałe dźwigiem. Warto mieć na uwadze, że istnieją również dźwigi stacjonarne. Jednak te zamontowane na pojazdach dają o wiele większe możliwości. Dlaczego? Czemu transport hds to tak popularne rozwiązanie? O tym w dalszej części tekstu.

Transport hds, czyli szereg korzyści

Nie ma wątpliwości, że transport hds to nie jedna, a szereg korzyści. Przede wszystkim przytwierdzenie dźwigu do ciężarówki umożliwia połączenie dwóch sprzętów w jeden. W zasadzie wszędzie tam, gdzie jest potrzebny dźwig, wcześniej lub później jest niezbędna ciężarówka. W końcu aby móc wywieźć w górę jakiekolwiek materiały, trzeba je najpierw dostarczyć na miejsce. Natomiast ściągnięte z wysokości, trzeba je jakoś przetransportować. Oznacza to, że transport hds to tak naprawdę rozwiązanie dwa w jednym.

 

Prawdopodobnie największą zaletą rozwiązania hds jest  możliwość szybkiego przemieszczania dźwigu. Dzięki ciężarówce wyposażonej w dźwig, ten ostatni może jednego dnia zostać wykorzystany nawet w kilku lokalizacjach. Nie trzeba pakować ciężkiego dźwigu na lawetę i ostrożnie transportować do miejsca docelowego. Wystarczy złożyć dźwig przytwierdzony do ciężarówki i można ruszać. Znacząco przyspiesza to pracę oraz zapewnia jej wyższy komfort. 

 

Co więcej, dzięki przytwierdzeniu do wielkiej i ciężkiej ciężarówki, dźwig ma o wiele większą wytrzymałość. Tym bardziej wtedy, kiedy ciężarówka jest obciążona. To także niewątpliwa zaleta transportu hds.

Gdzie stosuje się transport hds?

Obecnie transport hds znajduje wiele zastosowań. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczny jest transport ciężkich i wielkogabarytowych elementów. Najczęściej znajduje zastosowanie przy pracach budowlanych. Niemniej jednak, stosuje się go również w innych gałęziach przemysłu. Warto również wskazać na zastosowanie hds przy wycince drzew. Często wycinka dotyczy drzew w różnych lokalizacjach, zatem transport hds wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Najlepsze usługi transportu hds

Decydując się na transport hds, warto wybierać najlepsze firmy świadczące tego typu usługi. Mowa o przedsiębiorstwach dysponujących sprawdzonymi i niezawodnymi pojazdami. Każdy przecież chciałby, aby usługa została zrealizowana szybko, sprawnie i bez zbędnych problemów. W tym celu warto wybrać firmę, która działa od lat i posiada duże doświadczenie. W takiej sytuacji można być spokojnym o efekty pracy. Oczywiście zamiast wynajmu, można zdecydować się na zakup ciężarówki z dźwigiem. Niemniej jednak koszty takiego przedsięwzięcia są bardzo wysokie.

 

Artykuł powstał we współpracy z Les-Gaz - transport hds kraków.

 

Transport hds i co warto o nim wiedzieć