Traficar - Twój codzienny samochód bez zobowiązań

O licznych korzyściach, jakie wiążą się z posiadaniem auta do własnej dyspozycji, nikogo nie trzeba dziś przekonywać. Z drugiej jednak strony, na właścicielach samochodów ciążą liczne obowiązki – wysokie zwłaszcza w dzisiejszych czasach koszty tankowania i utrzymania pojazdu, konieczność dokonywania napraw i obowiązkowych przeglądów technicznych, a także dbanie o wymianę opon na zimę. Samochód staje się więc kolejnym obowiązkiem oraz zobowiązaniem, któremu musimy podołać. Korzystanie z jego dobrodziejstw wcale nie musi jednak tak wyglądać, o czym przekonały się już osoby korzystające z carsharingu.

Na czym polega carsharing? Jakie korzyści oferuje Traficar?

Usługa carsharingu cieszy się sporym zainteresowaniem zwłaszcza wśród mieszkańców dużych miast. Jej najbardziej znanym w Polsce jej przedstawicielem jest Traficar, który działa m. in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Trójmieście i wielu innych lokalizacjach. W ramach jego usług każda pełnoletnia osoba posiadająca uprawnienia do kierowania samochodem może wypożyczyć auto na kilometry i korzystać z niego tak, jak tego chce i potrzebuje w danym momencie.

Użytkownicy Traficara najczęściej wykorzystują go do dojazdów do pracy, wyjść na mniejsze lub większe zakupy, na wizyty u bliskich mieszkających daleko od ich domu, a także na wycieczki poza miasto. Carsharing zapewnia im pełną mobilność, możliwość swobodnego poruszania się po mieście nowoczesnym, bezpiecznym i świetnie wyposażonym autem oraz dostęp do wszystkich dobrodziejstw płynących z korzystania z samochodu, jednak bez związanych z tym obowiązków.

Osoby korzystające z carsharingu nie muszą martwić się o paliwo, opłaty w strefach płatnego parkowania czy wydatki związane z ubezpieczeniem pojazdu oraz jego utrzymaniem w dobrym stanie technicznym. Otrzymują w pełni sprawne, kompletnie wyposażone i gotowe do jazdy auto do własnej dyspozycji za opłatą i nic poza tym. To świetna opcja dla osób, które unikają zobowiązań, lecz nic chcą przy tym rezygnować z wygody, jaką zapewnia poruszanie się po mieście nowoczesnym, komfortowym autem.

Traficar - Twój codzienny samochód bez zobowiązań

Jak to działa w praktyce? Jak wynająć swojego Traficara?

Korzystanie z usługi jest bardzo łatwe. Wystarczy pobrać na swój smartfon bezpłatną aplikację mobilną, zarejestrować się i dopełnić wymaganych formalności. Od razu po weryfikacji konta użytkownika, będziemy mogli korzystać z dostępnych w naszej okolicy Traficarów. Aby zarezerwować swoje auto, wystarczy wybrać je z mapki, udać się we wskazane miejsce i otworzyć pojazd kodem QR.

Od tego momentu Traficar jest do naszej dyspozycji – możemy udać się nim dokądkolwiek chcemy i korzystać tak długo jak potrzebujemy. Zapłacimy jedynie za faktycznie przejechany dystans, jaki pokonaliśmy wypożyczonym w ramach usługi pojazdem. Aby zakończyć korzystanie z Traficara, wystarczy zaznaczyć tę opcję w aplikacji – auto możemy zostawić w dowolnym miejscu na terenie miasta, w obrębie bezpłatnej lub płatnej strefy miejskiego parkowania. Będzie tam czekał na kolejnego użytkownika, który podobnie jak my, docenia możliwości i korzyści, jakie daje Traficar - Twój codzienny samochód bez zobowiązań.