Szkolenia branżowe IT- na co zwrócić uwagę?

Od dłuższego czasu branża IT dynamicznie się rozwija. Wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny. Aby odnieść sukces w tej branży, trzeba ciągle doskonalić swoje umiejętności. Warto więc brać udział w szkoleniach. Oferta jest bogata.

 Szkolenia branżowe IT- na co zwrócić uwagę?

Szkolenia IT dla początkujących

Branża IT jest bardzo atrakcyjna. Dlatego wciąż poszerza się grono osób, które chciałyby zostać informatykiem. Wiele osób decyduje się na to, aby się przekwalifikować i zacząć karierę jako programista. Na rynku dużą popularnością cieszą się bootcampy. To rodzaj intensywnych kursów programistycznych, które trwają zwykle kilkanaście tygodni. Uczestniczy pod bacznym okiem doświadczonych i profesjonalnych developerów, zdobywają niezbędne umiejętności. Jeśli chcesz wziąć udział w takim kursie, ale jednocześnie pracujesz, możesz zdecydować się na formę weekendową lub online. Wtedy nauka nie będzie kolidować z Twoją pracą. Pamiętaj, że wtedy czas kursu się wydłuży.

Język programowania

Zanim wybierzesz szkolenie w branży IT, zastanów się, jaki sektor najbardziej nas interesuje. Odpowiedź jest bardzo ważna. Ma bowiem wpływ na to, jakiego języka programowania masz się uczyć. Jeśli zamierzasz w przyszłości tworzyć aplikacje mobilne, niezwykle przydatna będzie znajomość Javy i C#. Przygodę z programowaniem warto zacząć od przyswojenia HTML i CSS-a. Nie każdy może sobie pozwolić na studia IT. Wtedy warto zainteresować się profesjonalnymi kursami. Zwróć uwagę na program i liczbę godzin. Zobacz, jakie opinie ma dana szkoła. Popytaj wśród znajomych, na forach internetowych, czy w mediach społecznościowych, czy mogą polecić Ci jakąś dobrą placówkę. Takie kursy nie są tanie, ale biorąc pod uwagę dłuższą perspektywę, koszty mogą się szybko zwrócić. Jeśli interesujesz się branżą IT, pamiętaj, że nie musisz być programistą. Pracodawcy często szukają testerów, analityków i administratorów baz danych.

Szkolenia dla specjalistów

Szkolenia dla specjalistów można podzielić na trzy kategorie: technologiczne, miękkie i menedżerskie. Pierwszy typ szkoleń koncentruje się na określonych aspektach technicznych, np. języku programowania, administrowaniu sieciami lub bazami danych. Szkolenia umiejętności miękkich, czyli coachingowe odbywają się w różnych formach, również przez Internet. Uczestnicy uczą się, jak zarządzać czasem, rozwiązywać konflikty, radzić sobie ze stresem i jak współpracować w grupie. Natomiast szkolenia menedżerskie obejmują zarządzanie projektami lub usługami IT oraz testowanie oprogramowania.

 Szkolenia branżowe IT- na co zwrócić uwagę?

Szkolenia dla grafików

Warto też zwrócić uwagę na szkolenia dla grafików. Dużą popularnością cieszą się szkolenia 3dsmax. Uczestnicy uczą się, jak tworzyć obiekty i właściwie nimi zarządzać. Przyswajają umiejętności związane z nadawaniem odpowiednich materiałom powierzchniom. Ponadto uczą się je oświetlać. Poznają też narzędzia i techniki finalnego renderu. Standardowy kurs grafiki komputerowej obejmuje zwykle naukę Adobe Photoshop i Adobe Illustrator. Skierowany jest do wszystkich, którzy interesują się grafiką komputerową, projektowaniem i fotografią cyfrową.