Na co warto zwrócić uwagę, wybierając wypożyczalnię aut?

Wynajęcie samochodu daje Ci większy komfort w podróżowaniu. Możesz zwiedzać w swoim tempie. Nie musisz być zależny od rozkładu jazdy autobusów i pociągów. Odkryj szybkie i łatwe sposoby na to, jak korzystać z usług wypożyczalni. Dzięki kilku prostym sposobom będziesz zadowolony ze swojej decyzji.

Zarezerwuj swój samochodów z wyprzedzeniem.

Ceny wynajmu samochodów mogą się znacznie różnić. Zazwyczaj możesz sporo zaoszczędzić, jeśli zarezerwujesz z wyprzedzeniem. Gdy tylko potwierdzisz podróż, zarezerwuj auto. Jeśli po prostu przyjedziesz do wypożyczalni i zapytasz o samochód, zapłacisz więcej. Nawet jeżeli wybierasz się w spontaniczną podróż następnego dnia, możesz trochę zaoszczędzić, rezerwując auto w nocy. 

Opinie online mogą Ci znacznie pomóc w wyborze dobrej firmy. Pamiętaj, że tak jak w przypadku linii lotniczych, wypożyczalnie różnią się między sobą. Zastanów się, czy możesz zapłacić więcej  w zamian za auta wysokiej jakości i dobrą obsługę klienta.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając wypożyczalnię aut?

Czas odbioru i zwrotu samochodu

Wybierz czas odbioru i zwrotu samochodu, który stworzy Ci większe możliwości manewru. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że wypożyczony samochód nie będzie na nich czekać, jeśli się spóźnią. Jeśli lecisz samolotem, daj sobie co najmniej godzinę na przejście przez kontrolę paszportową i odebranie bagażu.

Jeśli lecisz do popularnego miejsca w szczycie sezonu, daj sobie jeszcze więcej czasu. Kiedy wracasz do domu, też zastanów się nad terminem zwrotu pojazdu. Pamiętaj, że wypożyczalnia może pobierać opłaty za opóźnienie. Dlatego zostaw sobie wystarczająco dużo czasu na zwrot auta.

Dodatkowy kierowca

Jazda w innym kraju może być trudniejsza niż w ojczystym. Istnieją różne ograniczenia prędkości, nowe znaki drogowe i zasady, które mogą Cię zaskoczyć. Dlatego musisz być o wiele bardziej skupiony. Jeśli podróżujesz z przyjaciółmi lub rodziną, pomyśl nad dodatkowym kierowcą. Warto zapłacić trochę więcej za taką usługę. Dzięki temu możesz zrobić sobie przerwę i cieszyć się widokami za oknem.

Dodatkowe ubezpieczenie

Wypożyczalnie samochodów najczęściej oferuję podstawową ochronę. Jeśli zależy Ci na lepszym ubezpieczeniu, możesz wybrać dodatkową usługę. To od Ciebie zależy, czy zdecydujesz się na takie rozwiązanie. Jeśli kupujesz dodatkową polisę, koniecznie zwróć uwagę na to, co obejmuje. 

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając wypożyczalnię aut?

Przeczytaj dokładnie umowę.

Nikt nie lubi czytać tego, co jest napisane małym drukiem. Jednak warto to zrobić, dla swojego bezpieczeństwa. Poświęć kilka minut, aby uniknąć w przyszłości problemów. Jeśli dokonujesz rezerwacji przez Internet, zapoznaj się dokładnie z warunkami. Znajdziesz je na stronie internetowej. Przeczytaj je, zanim zarezerwujesz auto. 

Gdy odbierasz samochód, pracownicy wypożyczalni sprawdzą Twoje dokumenty i wezmą depozyt zabezpieczający na karcie płatniczej. Aby skorzystać z usługi, potrzebujesz karty płatniczej, prawa jazdy i dowodu osobistego (lub paszportu). Czasami wypożyczalnia może też wymagać, aby klient przedstawił jeszcze inne dokumenty. Dlatego sprawdź szczegółowe warunki, zanim skorzystasz z usługi.

 Materiał powstał przy współpracy z Express.pl - rent a car Warszawa.