Skąd brać darmowe zdjęcia na stronę internetową? TOP 10 darmowych banków zdjęć

Jeśli prowadzisz stronę internetową lub bloga z pewnością przyda Ci się darmowy bank zdjęć, z którego można pobrać bezpłatne grafiki do wykorzystania w serwisie. Zdjęcia nie tylko ubarwiają teksty na stronie, ale także zachęcają użytkowników do jej regularnego odwiedzania.

Korzystanie z darmowego banku zdjęć

Każdy darmowy bank zdjęć udostępnia fotografie świetnej jakości, które mogą zostać umieszczone na profesjonalnej stronie internetowej. Zdjęcia mogą zostać wykorzystane także w calach komercyjnych.

Przed skorzystaniem z serwisu warto jednak sprawdzić rodzaj licencji. Niektóre z banków udostępniają bowiem zdjęcia wolne od praw autorskich, inne z kolei pozwalają na ich wykorzystanie w celach komercyjnych pod warunkiem umieszczenia linka źródłowego. Skąd brać darmowe zdjęcia na stronę internetową? Oto 10 najlepszych banków zdjęć!

Skąd brać darmowe zdjęcia na stronę internetową? TOP 10 darmowych banków zdjęć

  1. Pixabay

Rozbudowany bank darmowych zdjęć z ogromną bazą fotografii. Darmowe zdjęcia komercyjne są dostępne w ramach licencji CC0 (Public Domain), mogą być więc wykorzystane także do celów zarobkowych. Dostępna jest wtyczka do WordPressa, dzięki której umieścimy zdjęcia od razu na stronie.

  1. Unsplash

Darmowe zdjęcia na stronę internetową na licencji CC0. Większość jest świetnej jakości i można je wykorzystać do dowolnego celu.

  1. Pikwizard

Darmowe zdjęcia komercyjne wysokiej jakości na licencji CC0. Darmowy bank zdjęć aktualnie udostępnia ponad 100 tys. fotografii a ich liczba stale rośnie.

  1. Publicdomainpictures.net

Baza ponad 82 tys. darmowych zdjęć na strony www.

  1. Gratisography

Darmowe zdjęcia na stronę internetową, które można wykorzystać do celów komercyjnych. Nowe fotografie są dodawane co tydzień.

  1. Freeimages

Darmowy bank zdjęć dawniej znany jako sxc.hu. Aktualnie udostępnia blisko 390 tys. zdjęć różnej jakości pochodzących od ponad 30 tys. różnych autorów. Dostępne są także grafiki 3D, wektory i wiele innych.

  1. LittleVisuals

Darmowy bank zdjęć podobny do Unsplash i Gratisography. Nowe zdjęcia dodawane są co 7 dni i mogą być ściągnięte w formacie .zip lub przesyłane na e-mail.

  1. New Old Stock

Darmowy bank zdjęć udostępniający starsze zdjęcia wolne od praw autorskich

  1. Picjumbo

Darmowe zdjęcia komercyjne podzielone na czytelne kategorie.

  1. Pexels

Strona z ponad 25 tys. zdjęć. Grafiki są świetnej jakości i dostępne w ramach licencji CC0.