Na czym dokładnie polega dropshippingu?

Dropshipping to jedna z form sprzedaży internetowej, która z każdym rokiem zyskuje na popularności. Polega ona na przyjęciu zamówienia przez pośrednika, jednak wysyłkę produktu odpowiada dostawca. Osoba sprzedająca nie ma wiec problemów z logistyką wszelkich zamówień. Dropshipping to rozwiązanie, które posiada naprawdę wiele różnego rodzaju zalet.

Jak dokładnie wygląda realizacja zamówienia?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, jak wygląda proces realizowania zamówienia w tej formie. Dropshipping polega na zamówieniu danego produktu w sklepie internetowym. Jego realizacją z kolei zajmuje się hurtownia. Cały proces rozpoczyna się od złożenia przez klienta zamówienia w sklepie. Pośrednim sprawdza dostępność danego produktu. Jeżeli dana rzecz znajduje się na magazynie hurtowni, sprzedawca przyjmuje zamówienie. Dropshipping w tym przypadku polega na rezerwacji określonej ilości produktów przez hurtownika. Oczywiście w tym momencie pośrednik przyjmuje płatność, która następnie przekazywana jest do hurtownika. Dropshipping kończy się w momencie, gdy hurtownia zleca wysyłkę danego produktu prosto do klienta. Wbrew pozorom to rozwiązanie niesie wiele korzyści zarówno dla sprzedawcy, jak i hurtownika.

Na czym dokładnie polega dropshippingu?

Zalety dropshipingu

W dzisiejszych czasach dropshipping posiada naprawdę wiele zalet. Największą z nich jest oczywiście brak obowiązku logistycznego obsługi zamówień, które na bieżąco wpływają od klienta. Dropshipping pozwala również uniknąć konieczności magazynowania produktów oraz dużej ilości palet. Rola sprzedawcy w tym przypadku została ograniczona jedynie do przyjmowania zamówień oraz obsługi płatności. Oczywiście dropshipping to również ogromna oszczędność czasu dla sprzedawcy, który nie musi kontrolować wszystkich transakcji oraz wystawiać faktur i paragonów. Sprzedawca nie ma konieczności inwestowania w przestronne pomieszczenia biurowe czy też magazyny. Dropshipping pozwala na pracę w domowym zaciszu, która wymaga jedynie komputera i dostępu do Internetu. Sprzedawca nie ma konieczności zamrażania kapitału w stojące na magazynie produkty.