Szkolenia IT – wiedza przydatna w każdej większej organizacji

Na uczestnictwo w szkoleniach IT decydują się nie tylko specjaliści pracujący w szeroko rozumianej branży IT, ale również menedżerowie, którzy na co dzień zajmują się zarządzaniem usługami informatycznymi w firmach, instytucjach itp. Dlaczego tak się dzieje i jakie dodatkowe korzyści płyną z możliwości wzięcia udziału w tego typu kursie?

Szkolenia IT – nie tylko dla informatyków

Niełatwo obecnie znaleźć organizację (firmę, instytucję, fundację itp.), która funkcjonowałaby bez jakichkolwiek działań związanych z zarządzaniem usługami informatycznymi. Takimi usługami mogą być chociażby:

 • Administrowanie serwerami.
 • Działania prowadzące do zachowania bezpieczeństwa w sieci, na przykład „uszczelnianie” systemów informatycznych wykorzystywanych w danej organizacji.
 • Tworzenie, konserwacja i ochrona baz danych wykorzystywanych w organizacji, a także odzyskiwanie danych, gdy wydarzy się awaria.
 • Szkolenia dotyczące korzystania ze sprzętu komputerowego czy konkretnych rozwiązań informatycznych.
 • Naprawa sprzętu lub współpraca z serwisantami.
 • Dbanie o aktualizacje czy licencje wykorzystywanego oprogramowania.
 • Wdrażanie nowych rozwiązań informatycznych.
 • Zarządzanie sprzętem komputerowym.
 • Doradztwo informatyczne.
 • Współpraca z zewnętrznymi dostawcami usług informatycznych.

A także mnóstwo innych czynności, ściśle zależnych od konkretnych branż.

Łatwo się domyślić, że zakres usług informatycznych dostępnych w ramach danej organizacji może być naprawdę duży. I to nawet w sytuacji, gdy mamy do czynienia ze średniej wielkości firmą produkcyjną, oddziałem banku lub filią urzędu. Z tego względu specjalista odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie usług informatycznych, powinien również posiadać przynajmniej niewielkie doświadczenie w zarządzaniu tego rodzaju usługami. Szkolenia IT, znajdujące się w subskrypcji Inprogress Plus, są przeznaczone dla takich właśnie specjalistów.

A co z menedżerami, którzy nie mają kierunkowego wykształcenia informatycznego lub programistycznego? Oni rzecz jasna również mogą skorzystać ze szkoleń IT znajdujących się w ofercie Inprogress Plus. Jeżeli zakres obowiązków takiego specjalisty obejmuje m.in. koordynację projektu opartego na pracy określonych systemów informatycznych, takie szkolenie jest wręcz wskazane.

Szkolenia IT – wiedza przydatna w każdej większej organizacji

Szkolenia IT 

W subskrypcji  Inprogress Plus znajdują się szkolenia IT przeznaczone zarówno dla informatyków oraz programistów, jak i menedżerów pracujących w organizacjach spoza sektora informatycznego.

 • DevOps to zwinna metodyka zarządzania projektami IT stworzona dla informatyków, administratorów systemów czy programistów. Menedżer specjalizujący się w DevOps może koordynować tworzenie oprogramowania, a także czynnie uczestniczyć w tego rodzaju działaniach. Jest również przeszkolony w zarządzaniu grupą.
 • ITIL® 4 to po prostu zbiór zasad i procedur związanych z optymalnym zarządzaniem usługami IT w każdej organizacji. Jedną z idei ITIL® 4 jest sprawienie, aby kształt i jakość usług informatycznych pozostawała w ścisłym związku z celami biznesowymi danej organizacji. Szkolenie ITIL® 4 to idealny przykład kursu przeznaczonego dla menedżera, który nie jest informatykiem, a który jednak na co dzień ma styczność z takimi kwestiami, jak bezpieczeństwo danych czy zarządzanie projektami oraz zasobami IT.

Po więcej informacji zapraszamy do wpisu: https://www.gazetapraca.biz/szkolenia-it-nie-tylko-dla-informatykow/